KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Etsning 6695615
nr 669 5615
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Etsning, Bemålad, Jan Naliwajko (f. 1938), 54x37
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
måndag 29 november 2010
kl 19:21:21
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko